خدمات اداری

فهرست خدمات قابل ارائه اداری سامانه اداری و حقوقی صدرا.

کارشناسی ملک

بازگشت

کارشناسی ملک به روش‌های متفاوتی صورت می‌گیرد. شما می‌توانید با روش‌های کارشناسی انواع ملک آشنا شوید. ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با خدماتی که در زمینه کارشنا سی ملک ارائه می‌دهیم، آشنا کنیم.
این روش‌ها شامل ثبت ملکی در سامانه های مختلف ، آگهی‌های تبلیغاتی و اینترنتی ، اجاره ای ، رهن یا مشارکت ، خرید ، مشارکت در ساخت ، پیش فروش و .... می‌شود.
یک ملک به روش‌های متفاوتی کارشناسی می‌شود از کارشناسی رسمی املاک گرفته تا کارشناسی رسمی قراردادها . اما این کار که ما انجام می‌دهیم، فرآیندی پیچیده و پر از استرس است . به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به موضوع کارشناسی رسمی املاک بپردازیم.


فرآیند کارشناسی ملک چگونه است؟


در واقع ، فرآیند کارشناسی رسمی املاک فرآیندی است که طی آن یک مرجع صلاحیت دار قانونی ، ملک را با توجه به شرایط و ضوابط مربوطه، مورد بررسی قرار می‌دهد. طبق قوانین، برای این که بتوان یک ملک را به صورت رسمی کارشناسی کرد، باید شرایط خاصی را دارا باشد. از جمله این موارد ، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :
شرایط لازم برای انجام کارشناسی رسمی املاک ، باید در مرحله اول مشخص شوند . یعنی هر چیزی که با قوانین و مقررات مربوطه همخوانی نداشته باشد ، نمی‌تواند به عنوان یک کارشناسی رسمی انجام شود. به همین دلیل است که هر چیزی که در این فرآیند به دست بیاید ، نباید مورد تایید قرار بگیرد.
شرایط لازم برای انجام یک کارشناسی رسمی املاک چیست ؟ همان طور که گفتیم ، برای این که یک کارشناسی رسمی املاک انجام شود ، باید از نظر قانونی و شرایط لازم ، به تایید مراجع صلاحیت دار برسد. برای کار شناسی ملک توجه به این موارد ضروری است.


کارشناسی ملک شامل چه مواردی می شود؟


مشاوره در زمینه ثبت رسمی املاک


با توجه به اینکه هزینه ثبت یک ملک بسیار بالا است ، اغلب مردم ترجیح می‌دهند برای ثبت رسمی ، به افراد متخصص در این امر مراجعه کنند. برای ثبت رسمی ، به شخص خاصی نیاز نیست. در این نوشتار از مجله حقوقی دادمان به بررسی روش های ثبت رسمی ملک می‌پردازیم.
در روش اول از روش ثبت سند رسمی استفاده می‌شود. در این روش ، یک سند عادی به نام ملک به نام خریدار یا فروشنده ملک ثبت می‌شود و پس از انتقال رسمی سند به نام خریدار، سند رسمی تنظیم می‌شود. برای استفاده از سند رسمی باید از طریق دفاتر اسناد رسمی ، سند ملک به نام خریدار ثبت شود.


مشاوره در زمینه خرید و فروش انواع ملک


از جمله اصلی‌ترین مواردی که در این کارشناسی قابل انجام است، می‌توان به این موارد زیر اشاره کرد : خرید و فروش ملک‌های کلنگی، خرید و فروش ملک‌های آپارتمانی، خرید و فروش ملک‌های مشارکتی، خرید و فروش ملک‌های اداری، خرید و فروش آپارتمان به روش‌های مختلف.

کارشناسی ملک
در کارشناسی ملک چه مواردی باید در نظر گرفته شود؟


هر چقدر که این روش صحیح و دقیق‌تر باشد، احتمال اینکه ملک مورد نظر ارزش کار شناسی شدن را پیدا کند ، بسیار بیشتر است. در صورتی که ملکی به صورت کارشناسی به شخص دیگری واگذار شود، دیگر از نظر کارشناسی کردن ملک ، هیچ مانعی وجود ندارد.
ملک در نهایت در مالکیت شخص دیگری قرار دارد و به نوعی از طریق این شخص ، کارشناسی می‌شود. در هر دو مورد ، باید به این کارشناسی به صورت حضوری و یا غیر حضوری، توجه داشته باشید. در حالت اول یعنی در حالتی که ملک به صورت حضوری به خریدار ارایه شده باشد ، در صورتی که کارشناس از وضعیت ملک ، به طور دقیق آگاهی نداشته باشد، ممکن است منجر به عدم اطمینان خریدار شود.
در حالت دوم یعنی در حالتی که کارشناس از وضعیت ملک به صورت غیر حضوری اطلاع نداشته باشد ، در صورتی که کارشناس از وضعیت ملک آگاهی داشته باشد ، ممکن است باعث شود که فروشنده به صورت کامل متوجه نشود که قصد فروش ملک را دارد یا خیر. در این صورت ، با وجود اینکه خریدار به صورت کامل به وضعیت ملک اشراف دارد ، اما ممکن است باعث شود که فروشنده ملک را برای فروش در نظر نگیرد.
بهتر است که روش کارشناسی ملک را بدانید و سپس با آگاهی کامل در این مسیر قدم بردارید. به شما پیشنهاد می‌کنیم تا با اطلاع از این موارد، در این مسیر وارد شده و به اهداف خود دست پیدا کنید.

کارشناسی ملک
پیش نیازها
سند مالکیت  
استعلامهای اخذ شده  
مدارک شناسایی مالک  
وکالت کاری  
کلیدواژه ها

صدرا در زمینه ارائه خدمات اداری و حقوقی که یکی از مهمترین، پیچیده‌ترین و تخصصی‌ترین نیازهای روزمره مردم است فعالیت می‌کند.

تماس با ما

شماره تماس

66562008

info@sadralaw.com

كارگر جنوبی پايينتر از تقاطع جمهوری روبروی بانك سپه پلاك ٨٣٠

شنبه-چهارشنبه : 8:00صبح -15 عصر
پنجشنبه: 8:00صبح-12:00ظهر


درخواست همکاری

در صورت تمایل به همکاری با مجموعه صدرا لطفا فرم درخواست زیر را تکمیل نمایید.


فرم درخواست همکاری

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت به شرکت آنو مدیا تعلق دارد.