20مرداد

طلاق توافقی

0 Comments | Return|
0 ( 0 reviews)
|

 در این نوع طلاق زن و مرد در خصوص همه مسائل؛ تکالیف تعهدات و فرزند خود تصمیماتی را گرفته و سپس به دادگاه اعلام خواهند کرد که قصد طلاق توافقی دارد. می‌توان گفت که شرایط این نوع طلا کاملاً به هر دو طرف بستگی خواهد داشت و بر اساس رضایت آن ‌ها می‌باشد. ازجمله مواردی که در طلاق توافقی بیان می‌شود می‌توان به مهریه، نفقه، حضانت فرزند و... اشاره کرد. پس ‌از این ‌که این موارد در دادگاه مورد بررسی قرار گرفت، گواهی عدم سازش زوجین تایید شده و آن‌ها می‌توانند به مراحل بعدی طلاق بپردازند.

 

طلاق توافقی چه شرایطی دارد؟

مهم ‌ترین فاکتوری که در طلاق توافقی وجود دارد، رضایت هر دو یعنی زوج و زوجه می‌باشد. جهت اقدام به این نوع طلاق به زن و مرد می‌توانند از یک وکیل کمک بگیرند. البته که در این شرایط بهره‌مندی از خدمات مشاوره آنلاین حقوقی و یا مشاوره تلفنی حقوقی نیز می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

 به این صورت که هم مرد و هم زن پیش ‌از این‌ که اقدام به اعلام عدم سازش کنند، در این خصوص با مشاوران متخصص و با تجربه مشورت نمایند. به ‌طور کلی وجود وکیل در طلاق توافقی می‌تواند روند کار را بسیار سرعت بخشیده و آسان‌تر کند. همچنین اخذ یک وکیل حرفه‌ای باعث شده تا زن و مرد بتواند در موارد مختلف بهتر به نتیجه برسند.همان‌طور که گفته شد،  مواردی همانند مهریه، نفقه، حضانت فرزندان و تعیین تکلیف اموال و جزو مواردی است که در این نوع طلاق بیان‌شده و در مورد آن تصمیم‌گیری می‌شود.

میان برخی زوجین این تقسیم اموال صورت می‌گیرد و در برخی نیز این اتفاق نمی‌افتد. همچنین زن و مرد باید در مورد نفقه و مهریه نیز صحبت کرده و در مورد آن به نتیجه برسند.  حضانت فرزند نیز ازجمله موارد بسیار مهمی است که باید در این نوع طلاق حتما  مطرح شود و مشخص گردد؛ که فرزند چند سال پیش پدر، چند سال پیش مادر و یا دائم در کنار یکی از آن‌ها زندگی کند.

برای بهرمندی از خدماتی همچون مشاوره ملک و اخذ سند مالکیت با کارشناسان ما دراتباط باشید.

 

 طلاق توافقی که مراحلی دارد؟

 طبیعتاً مراحل طلاق توافقی نسبت ‌به انواع دیگر طلاق بسیار کم تر بوده و در زمان مدت‌زمان کمتری صورت می ‌گیرد. از جمله مراحل این نوع طلاق می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • به توافق رسیدن زوجین بر سر موضوعاتی همانند حضانت فرزند، نفقه و مهریه؛ این موارد برای دادگاه کاملاً قابل تایید است.
  • ثبت‌نام در سامانه و ثبت اطلاعات زن و مرد
  • شرکت در جلسات مشاوره اخذ گواهی عدم انصراف از طلاق
  • ثبت کردن دادخواست طلاق توافقی
  • مشخص شدن بارداری یا عدم بارداری زن
  • شرکت در تمامی جلسات دادگاه
  • دریافت گواهی عدم سازش
  • مراجعه به دفتر طلاق جهت جاری شدن صیغه طلاق

 

چه مدارکی نیاز است ؟

 

زوجین برای  مطرح کردن عدم سازش و طلاق توافقی به یک سری از مدارک نیاز دارند. لازم است بگوییم که طلاق توافقی در واقع نوعی جریان حقوقی بوده که همانند بقیه امورات به مدارک هویتی احتیاج دارد. جهت شروع این کار بایستی شناسنامه زوج و زوجین و همچنین کارت ملی آن‌ها به‌همراه وکالت‌ نامه محضری و به دادگاه ارائه شود.

 البته که مدارک دیگری همانند گواهی عدم بارداری، آزمایشات پزشکی و سند ازدواج نیز برای طلاق توافقی لازم است. اگر هر یک از مدارک مورد نیاز برای این نوع طلاق بنا به دلایل مختلفی مفقود شده باشد و یا در دسترس نباشد، باید زن مرد و یا وکیلی که امورات طلاق را به‌عهده دارد، به دفتر ازدواج آن ‌ها مراجعه کرده و یک رونوشت از سند ازدواج تهیه نماید.  سپس به زوج در جلسات مشاوره شرکت خواهند کرد تا موفق به دریافت عدم امکان سازش شوند. چرا که این مدرک برای تمامی جلسات دادگاه کاملاً مورد الزامی می‌باشد.  این برگ بر اساس بخشنامه جدید طلاق توافقی صادر شده و تا سه ماه اعتبار خواهد داشت.

Related

 مشاوره ملک چه خدماتی انجام می دهد؟

مشاوره ملک چه خدماتی انجام می دهد؟

مشاوره ملک، خدمات متفاوتی را در زمینه‌های گوناگون به شم...

Read More >
وکالت بلاعزل چیست؟

وکالت بلاعزل چیست؟

امروزه اکثر افراد سعی می کنند جهت انجام دادن اکثر معامل...

Read More >
اصول اولیه مشاوره ملک چیست؟

اصول اولیه مشاوره ملک چیست؟

روش مشاوره ملک متفاوت می‌باشد برخی از این مشاوره‌ها صرف...

Read More >
مشاور حقوقی ارث

مشاور حقوقی ارث

اگر نسبت ‌به اهمیت مشاوره حقوقی ارث اطلاعاتی بایستی بگ...

Read More >
مشاوره ملک

مشاوره ملک

خرید و فروش ملک، قوانین وسیع و گسترده ای دارد که اگر فرد...

Read More >
مزایا مشاوره ملک

مزایا مشاوره ملک

مشاوره حقوقی می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای افراد...

Read More >
Name

صدرا در زمینه ارائه خدمات اداری و حقوقی که یکی از مهمترین، پیچیده‌ترین و تخصصی‌ترین نیازهای روزمره مردم است فعالیت می‌کند.

تماس با ما

شماره تماس

66562008

info@sadralaw.com

كارگر جنوبی پايينتر از تقاطع جمهوری روبروی بانك سپه پلاك ٨٣٠

شنبه-چهارشنبه : 8:00صبح -15 عصر
پنجشنبه: 8:00صبح-12:00 ظهر


درخواست همکاری

در صورت تمایل به همکاری با مجموعه صدرا لطفا فرم درخواست زیر را تکمیل نمایید.


فرم درخواست همکاری


کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت به شرکت آنو مدیا تعلق دارد.