09مرداد

مشاور حقوقی ارث

0 Comments | Return|
0 ( 0 reviews)
|

مشاور حقوقی برای تقسیم ارث

 اموال همه افراد پس‌ از فوت آن‌ها میان وارثان او تقسیم می ‌شود. در برخی موارد که یکی از وارثان ازنظر دینی مشکل داشته باشد  یا در خارج از کشور زندگی کند، شرایط خاصی ایجاد خواهد شد که این ‌موضوع باعث شده تا اهمیت وجود مشاوره حقوقی ارث هرچه بیشتر افزایش پیدا کند. به‌همین خاطر پیشنهاد می‌شود که پیش‌از این ‌که به تقسیم ترکه اقدام کنید، حتما از مشاوره آنلاین حقوقی و تلفتی حقوقی کمک بگیرید. اما درهرصورت پیشنهاد ما به شما این است که حتما جهت اخذ یک وکیل متخصص یا یک مشاور حقوقی ارث اقدام نمایید.

مشاوره حقوقی ارث قبل ‌از فوت صاحب مال

بر اساس قوانین همه افراد بایستی برای اموال خود و همچنین واگذاری آن به وارثین این تصمیم‌ گیری کنند. البته این‌ موضوع برای همه افراد واجب  نبوده و کاملاً اختیاری می‌باشد.  به ‌طور کلی ارث با موارد متعددی همچون موصی، موصل و مصوبی ارتباط دارد،  که این ‌موضوع باعث شده تا ابهامات زیادی در این زمینه به وجود بیاید.

عده ی  از افراد به دلیل این‌ که از علم و تخصص کافی برخوردار نیستند، باید حتما از یک مشاور و متخصص ارث کمک بگیرند. به بیان دیگر بهتر است که هر فردی پیش ‌از فوت، دفتر یک مشاور حقوقی مراجعه کرده و در خصوص تقسیم اموال خود با او مشورت کند؛ تا در زمان فوت او مشکلی در این زمینه به وجود نیاید. چنانچه فوت وقوع پیدا کند و فرد وصیت‌ نامه داشته باشد، بر اساس آن به ‌راحتی می‌توان  اموال او را تقسیم میان وارثان تقسیم کرد. البته که تنظیم وصیت ‌نامه و همچنین تقسیم ارث باید بر اساس قوانین انجام گیرد.

مشاورحقوقی ارث

تقسیم عادلانه ارث میان وارثان

 وجود یک مشاور حقوقی ارث باعث شده تا تقسیم نا عادلانه ‌ای میان وارثان صورت نگیرد. در واقع در اکثر اوقات در این خصوص  میان افراد نزاع می‌شود و ممکن است مشکلات متعددی به وجود بیاید. اما وجود یک مشاور حقوقی باعث شده تا هم مورث و هم وارثان از این بابت خیال راحتی داشته باشند.

شرایط تقسیم ارث بر اساس موارد مختلفی همانند جنسیت، زمان فوت متوفی و... انجام می‌شود. عده‌ای از افراد و بنا به دلایلی و برای جلوگیری از نزاع در این خصوص ترجیح می‌دهند که در زمان حیات خود نسبت‌ به تقسیم اموالی که دارند، اقدام کنند. اما برخی دیگر نیز ترجیح می‌دهند که به‌ صورت قانونی عمل کرده و به تنظیم وصیت‌ نامه بپردازند. عده  دیگر نیز با مشخص کردن سهم‌الارث های متفاوت میان وارثان خود عدالت را ایجاد می‌ کنند. بنابراین اگر در چنین شرایطی هر فرد از یک وکیل متخصص و یا یک مشاور حقوقی کمک بگیرد، می ‌تواند بهتر تصمیم‌ گیری کند.

 

سخن پایانی

لازم است بدانید که اکثر افراد در زمینه‌ه ای حقوقی به‌ویژه ارث ‌ اطلاعات کافی ندارند. شما می‌ توانید پیش‌از وقوع فوت و در تقسیم‌ بندی اموالی که دارید، حتما با یک مشاوره‌ حقوقی ارث مشورت کنید، تا او بتواند شما را از تمامی مراحل و کارهایی که باید انجام بدهید، آگاه کند. در غیر این صورت نه ‌تنها نمی‌توانید به‌صورت صحیح و قانونی این کار را انجام دهید، بلکه ممکن است با چالش‌های مختلفی روبه‌رو شوید. توصیه ما به شما این است که برای تمامی امورات حقوقی از مشاوران و وکیلان متخصص کمک بگیرید.

چنانچه شرایط مراجعه نزد یک مشاور حقوقی را ندارید می‌توانید، از پلتفرم‌هایی که می‌توانند به ‌صورت آنلاین به شما در هر حوزه حقوقی مشورت بدهند، استفاده کنید.

 

<<بیشتر بخوانید>>

کارشناسی ملک

اخذ سند مالکیت

Related

اصول اولیه مشاوره ملک چیست؟

اصول اولیه مشاوره ملک چیست؟

روش مشاوره ملک متفاوت می‌باشد برخی از این مشاوره‌ها صرف...

Read More >
طلاق توافقی

طلاق توافقی

در برخی شرایط زندگی زوجین مجبور می‌شوند که بنا به دلایل...

Read More >
مزایا مشاوره ملک

مزایا مشاوره ملک

مشاوره حقوقی می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای افراد...

Read More >
مشاوره ملک

مشاوره ملک

خرید و فروش ملک، قوانین وسیع و گسترده ای دارد که اگر فرد...

Read More >
 مشاوره ملک چه خدماتی انجام می دهد؟

مشاوره ملک چه خدماتی انجام می دهد؟

مشاوره ملک، خدمات متفاوتی را در زمینه‌های گوناگون به شم...

Read More >
مشاوره خرید ملک درتهران

مشاوره خرید ملک درتهران

خرید ملک یکی از تصمیمات بسیار بزرگ و مهم برای هر فردی اس...

Read More >
Name

صدرا در زمینه ارائه خدمات اداری و حقوقی که یکی از مهمترین، پیچیده‌ترین و تخصصی‌ترین نیازهای روزمره مردم است فعالیت می‌کند.

تماس با ما

شماره تماس

66562008

info@sadralaw.com

كارگر جنوبی پايينتر از تقاطع جمهوری روبروی بانك سپه پلاك ٨٣٠

شنبه-چهارشنبه : 8:00صبح -15 عصر
پنجشنبه: 8:00صبح-12:00 ظهر


درخواست همکاری

در صورت تمایل به همکاری با مجموعه صدرا لطفا فرم درخواست زیر را تکمیل نمایید.


فرم درخواست همکاری


کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت به شرکت آنو مدیا تعلق دارد.